Kitapozeti.Net

Tarihteki Erkek Gibi Kadınlar Kitap Özeti – Burçay Anger

20.12.2017
42

Geçmişten günümüze yaşanan pek çok savaşta, önemli olaylarda kadınların rolü de oldukça büyüktür. Tarihin akışını değiştiren pek çok kadın bulunmaktadır. Bunlar hem Türk kültürüne ait kadınlar hem de dünya çapında farklı kültürlere sahip olan kadınlardır. Ne kadar kadın tarih boyunca ikinci planda tutulsa da aslında kadınlarında erkekler gibi hayatın her döneminde aktif ve önemli oldukları bu kitapta oldukça güzel bir şekilde anlatılmıştır. 

 kitap özeti sizlere dünyadaki pek çok kadının kahramanlıklarını ve hayatlarını nasıl da bir anda değiştirdiklerini anlatmaktadır. Özellikle amazonlarda yaşayan bir grup yerli kadının hikayesi oldukça farklıdır. Amazon kadınları daha önce hiç karşı cinsi görmemişlerdir ve kadın kadına bir arada yaşamlarını sürdürmektedirler. Fakat yaşamak için oldukça zor şartlara maruz kalan bu kadınlar avcılık ile karınlarını doyurdukları için ok konusunda oldukça usta olmuşlardır. Hatta iyi ok atabilmek için sol göğüslerini kesmişlerdir. Bütün amazonlar belli bir yaştan sonra sol göğüslerini keserek, iyi bir avcı olmaya çalışmaktadırlar. Amazonlardan biri bir gün ormanda avlanırken bir erkekle karşılaşır ve aşık olur. Daha sonra bu olay ile birlikte amazonların içerisine erkeklerde girmeye başlamıştır. Bu kitapta ilginizi çekebilecek çok farklı hikayeler bulunmaktadır. Bu hikayeler bizzat yaşanmış olduğundan dolayı da sizleri oldukça şaşırtacaktır.

Tarihteki Erkek Gibi Kadınlar Kitap Özeti

Kitap içeriği olarak, pek çok kadının hayatından kareler alınmıştır. Fakat bazıları oldukça çarpıcıdır ve sizlerin daha önce hiç duymadığı hayatlar olarak akıllarınızda yer edinecektir. Bu kitapta genellikle anlatımdan çok yazar sizlere bilgi vermeyi amaçladığından dolayı hikayeler kısa tutulmuştur ve kişilerin hayatlarına dair gerçek bilgiler verilmiştir. Bu yüzden de oldukça başarılı ve sade bir dil kullanılmıştır. Oldukça farklı bir kitap oluşu ile sizlerin hemen dikkatini çekecektir ve kısa sürede bu kitabı bitirip etkisinden kurtulamayacaksınızdır. 

Tarihteki erkek gibi kadınlar kitap özeti ile belki de kendinizden de bir şeyler bulacaksınızdır. Sizleri çok etkileyecek olan kadınlardan biri de Anne Frank olup, dünyaya bir gerçeği duyurmuş isimdir. Nazilerin Yahudilere yapmış olduğu işkenceleri yazdığı günlükleri ile tüm dünyaya duyurmayı başaran Anne Frank sizleri oldukça etkileyecektir. Bu kitapta ünlü isimleri de görebilmeniz mümkündür.

Ressamlar, şairler, kraliçeler, sultanlar gibi pek çok farklı kültürden ve meslek grubundan kadının hayatına şahit olabileceğiniz oldukça güzel kurgulanmış bir kitaptır. Tarihteki erkek gibi kadınlar hem konu olarak hem de üslup olarak oldukça başarılı bir kitaptır. İsterseniz bu kitabı kaynakça olarak da çok rahat bir şekilde kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle kadın erkek ayrımının çok fazla yapıldığı şu dönemlerde bu kitap herkesin okuması gereken bir eserdir. Oldukça etkileneceğiniz hikayeler ile dolu olan bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.