Kitapozeti.Net

Tunç Çağında Aşk Kitap Özeti – Reha Oğuz Türkkan

16.10.2018
50

Kızılderililer hakkında birçok kitap yazan Reha Oğuz Türkkan tunç çağında aşk kitap özeti de kızılderili figürü barındırıyor. Reha Oğuz Türkkan Türklerin aslında kim olduğu konusunu araştıran bir yazar ve kızılderililerin de Türk olduğu konusunda iddiaları var ve bu iddiaları besleyecek kitaplara da sahip.

Reha Oğuz Türkkan tunç çağında aşk kitap özeti bir Türk ve bir kızılderiliyi karşı karşıya getiriyor. Alper bir arkeologdur. Yaptığı araştırmalar onu tarihin akışını değiştirebilecek bulgulara ulaştırmaktadır. Bir gün kızılderili bir şaman olan John Shastakowan’la tanışır.

Türklerin kökenleriyle yakından ilgilenen Reha Oğuz Türkkan bu romanında hem kökenlerinin Türk olduğuna inandığı kızılderili bir şaman ile Türk bir arkeolog olan Alper’i tesadüfi bir karşılaşma ile bir araya getirmektedir hem de bu karşılaşma onları Orta Asya’ya kadar götürecektir.

Orta Asya Türkleri

Kızılderili şaman ile Alper arkeoloji çalışmaları yaparken bir taş bulurlar. Oldukça gizemli olan bu taş tunç çağında aşk kitabı özeti konusunu da oluşturacaktır. Taşın gizemi kitabın fantastik bir hal almasına yol açıyor. Bu taş sayesinde kızılderili şaman ile Alper zamanda yolculuk yapabiliyor. Taşın yaklaşık on bin yıl öncesine ait olduğunu düşünen Alper ve şaman taşın gizemini çözmeye çalışıyor.

Alper, kızılderili şamanın da yardımıyla gizemli taşın onların zamanda yolculuk yapabilmelerini sağlayan güçleri olduğunu anlıyor ve ikili taşın gücü sayesinde on bin yıl öncesine Orta Asya bozkırlarına gidiyor.

Gökşin

Gökşin bundan ön bin yıl önce Orta Asya’da yaşayan bir kızdır. Ait olduğu obayı terk etmek zorunda kalan Gökşin kaderinin kendine çizdiği yol doğrultusunda hayatına devam etmektedir. Çok güzel ve cesur bir kız olan Gökşin vaktini uçsuz bucaksız Orta Asya bozkırlarında at koşturarak geçirmektedir.

Zamanda yolculuk yapan kızılderili şaman ve Alper’de Orta Asya bozkırlarına gelmişlerdir ve burada Gökşin ile karşılaşmaları uzun sürmeyecektir. Reha Oğuz Türkkan tarafından kaleme alınan tunç çağında aşk kitabı özeti romanın kahramanlarının Orta Asya maceraları ile renklenmektedir.

Şaman ile Alper Orta Asya bozkırlarında bir çok olay yaşayacaklar ve bu arada Gökşin’le de karşılaşacaklardır. Yaşadıkları maceralar ve bulundukları ortamlar onların kökenleri hakkında daha çok bilgilenmelerine neden olacaktır. Bu arada yazar tunç çağı ve tunç çağındaki yaşam koşulları hakkında da bilgiler vererek okuyucuları aydınlatmaktadır.

Obasından ayrılmak zorunda kalan Gökşin ile Alper’in yolları kesişince hikaye farklı bir boyut kazanır. Cesur ve güzel bir kız olan Gökşin Alper’in ilgisini fazlasıyla çekecektir. Bu saatten sonra yaşayacakları maceralar ortak olacak ve Gökşin’de bu karşılaşmanın kaderinin bir parçası olduğunu düşünecektir. Kader aralarında on bin yıllık zaman farkı olan iki insanı bir araya getirmiştir ve bu birliktelikten ortaya bir aşk çıkmıştır. Bu fantastik romanda okuyucu Alper ile Gökşin’in aşkına tanıklık edecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.