Kitapozeti.Net

Üç Silahşörler Kitap Özeti – Alexander Dumas

12.12.2017
101

Üç Silahşörler, Dartanya karakteri ile başlayan bir hikayedir. Atına atlayıp yollara koyulan Dartanya, babasının hayalinin gerçekleştirmek üzere yola koyulur. Kralın silahşörlerinden olmak isteyen Dartanya, Treville adında kralın en iyi silahşörlerinden birini bulur ve onun adamı olabilmek için elinden geleni yapar. Onun sözünden çıkmayacağına dair yeminler verir. Üç Silahşörler kitap özeti bu şekilde Dartanya ’nın macerası ile başlar ve sizi sürükleyecek başka maceralar ile devam eder. Oldukça hareketli bir kitap olan Üç Silahşörler Alexander Dumas’ın kaleme aldığı bir romandır. Bu roman kısa sürede dünya çapında bir üne kavuşur ve pek çok okuyucu edinir. Fransız yazarın bu kitabı o kadar çok beğenilir ki bir film olarak da beyaz perde de yerini alır.

Üç Silahşörler Kimdir?

Kralın Silahşörler olan Artos, Patos, Amarisle kısa zaman sonra Dartaryan ile bir düelloya girerler. Düellonun başlayacağı sırada olağan dışı bir olay gerçekleşir. Kralın arası Kardinal ile bozuktur ve düello sırasında Kardinal’ın adamları baskın yapar. Bu sırada başkahramanımız Dartaryan bu üç silahşör ile birlik olup, Kardinal’ın atmalarını yenmeyi planlar. Kardinal’ın adamları bu Silahşörler karşısında başarısız olurlar ve düello yapacakken silahşörlerimizi arasında kuvvetli bir bağ oluşur. Artık dost olmuşlardır ve her zaferlerine beraber imza atacaklardır. Üç Silahşörler kitap özeti olarak ana içerik bu şekildedir. Tabi silahşörlerimizi daha pek çok macera beklemektedir.

Üç Değil Dört Silahşörler

Silahşörlerimiz üç kişi olmaları ile ün yapmışlar ve üç Silahşörler olarak anılsalar da Kardina’ın adamlarına karşı kazanılan zaferden dolayı artık aralarına katıla Dartaryan da bu ekibe katılır ve artık üç değil dört silahşördürler. Dört silahşörümüz kralın korumacılığını üstlenerek görevlerine devam ederler. Artık Dartaryan ‘ın babasının hayalleri gerçek olmuştur. Oğlu kralın koruması olarak Silahşör olmuştur ve tüm gayesi artık kralı korumak olacaktır. Üç Silahşörler kitap özeti, Dartaryan’ı konu alsa da kitap üç silahşör olarak ün yapmıştır.

Bu kitap pek çok kişinin severek okuduğu romanlar arasında kitaplıklarda yerini almıştır. Kurgusu ile oldukça farklı olan ve bol macera içeren bu kitap okumayanlar için mutlaka okunması gereken kitaplar arasında yer almaktadır. Üç Silahşörler aslında birlik olmayı insanlara öğütleyen bir kitap olarak da toplumsal değerlerin yer aldığı bir kitaptır. Bu nedenle de küçük yaşlardan itibaren çocukların okuması için kitap listelerinde yerini almıştır. Özellikle maceraperest kişilerin oldukça beğenisini kazanacak olan bu kitap dostluk ve birlik gibi faktörleri de işlemesi ile birlikte klasikler olarak yer almaktadır. Üç Silahşörler Fransız yazarın ustalık eseri olarak kabul edilebilir. Özgün üslubu ile oldukça akıcı bir kitaptır. Bu yönü ile de bir nefeste okuyabileceğiniz bir kitaptır. sadece çocukların değil büyüklerinde okuması gereken kitaplar arasında yer almaktadır. Arama Terimleri: üç silahşörler kitabının Özeti

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.