Kitapozeti.Net

Yağmurun Gelini Kitap Özeti – Sinan Akyüz

29.12.2017
59

Sinan Akyüz’ün güzel üslubunun bir kez daha ortaya çıktığı bu eser, aşkı ele alan oldukça güzel bir kurguya sahiptir. Bu kitapta törenin insanların psikoloji üzerindeki etkisi ele alınmaktadır. Ağır şartları olan töre geçmişten günümüze kadar gelebilmiş ve günümüzde de halen etkileri görülmekte, bazı bölgelerde halen uygulanan bir yöntemdir. Sinan Akyüz, törenin acı gerçeklerini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Kitabın baş kahramanı Delal’in yaşadığı acı dolu hayatı anlatan bu kitap, farklı kurgusu ile bir anda sizleri içine çekecek. Oldukça akıcı bir üslup ile kaleme alınmış bu yazı sizleri oldukça etkileyecek. Özellikle günümüzde de yaşanmış örneklerinin olması nedeni ile bu kitabın hikayesi sizleri oldukça etkileyecek.

kitap özeti Delal’in düğün günü yaşanan olaylar ile başlamaktadır. Delal, sevdiği adam Şiyar ile evlenecektir ve oldukça mutlu bir güne başlamıştır. Gelin alması için Şiyar’a giden Delal, birden Şiyar’ın atının tek başına gelmesi ile umutsuz bir hikâyeye başlamış olur. Hayatının en mutlu günü birden bire onun için en kötü gününe dönüşecektir. Törelere göre Delal, artık Şiyar’ın kardeşi ile evlenmek zorundadır. Ölen adamın eşini töreye göre kardeşi alır ve evlenerek sahip çıkardı. Yaşanmış bir hikayeyi konu alarak kitap haline getiren Sinan Akyüz, oldukça başarılı bir kitap ortaya çıkartmıştır. Kitabın, yaşanmış bir hikaye oluşu da okurları oldukça etkilemiştir ve bu kitap kısa süre içerisinde çok okunanlar listesine yerleşmiştir.

Yağmurun Gelini Kitap Özeti

Yağmurun gelini sizlere umut verecek bir hikaye. Hayat ne kadar zorlu ve acımasız olursa olsun mutlaka umut etmeli insan. Delal’in hikayesi de ne kadar acı yüklü olsa da umut eden bir kadının hikayesidir. Umutları sonunda gerçekleşir ve hikaye bambaşka bir yere gidecektir. Yağmurun Gelini kitap özeti sizlere bambaşka bir hikaye sunuyor. Bir genç kızın hayalleri ile buluşacağı günün bir felakete dönüşmesi ile oldukça farklı bir dünyanın içerisine çekecek bu hikaye sizi. Sinan Akyüz’ün genellikle kaleme aldığı hikayelerin gerçek hayatlardan alınmış olması da okurlarını çok etkilemektedir. Bu kitap gerçek bir hikayenin kurgusu olması ile sizleri oldukça etkileyecek bir eser.

Bu kitabın akıcı hikayesi ve sade bir dille anlatılışı ile bir solukta okuyup, etkisinden kısa sürede kurtulamayacaksınız bir hikayeyi kaleme alan Sinan Akyüz, okurları tarafından bir kez daha taktir edilmiştir. Yağmurun Gelini, törenin gerçeklerinin yanında umudu vaad eden bir kitaptır. İnsanların hayatları boyunca ne yaşarlarsa yaşasınlar umut etmekten vazgeçmemeleri gerektiğini söyleyen Sinan Akyüz, törenini acımasızlığı karşısında umut etmekten vazgeçmeyen, sevdiğini mayınlar yüzünden acımasızca kaybeden kadının hayata karşı halen umut ile bakması, okurlara a umut verecek. Okurlar bu kitap ile oldukça farklı bir kurgunun içerisinde kendini bulacaklardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.