Kitapozeti.Net

Yalnızlık Kime Benzer Kitap Özeti

10.10.2018
33

Bir aşk romanı olan yalnızlık kime benzer insanın en ince duygularına dokunan oldukça farklı bir öyküyü içinde barındırıyor. Semih Gümüş’ün ikinci kitabı olan Yalnızlık kime benzer kitabı bir geçmişi olmayan iki aşığın hikâyesini anlatmaktadır. Kitapta yer alan kahramanlardan biri olan Lal ile yazarımızın ikili konuşmaları oldukça dikkat çekici. Yazar genellikle eleştiri kitapları kaleme alsa da bu kitabı okurlara aşkı anlatıyor. Aşkın getirdiği yalnızlığı bambaşka bir dille kaleme alan yazarın bu kitabı okurları tarafından oldukça beğenilmiştir.” Şimdi bütün duygularım çekilmiş gibi, yokluğunun ağırlığını sözcüklerden başka neye yükleyebilirim.” Diyen yazar, kitabında çok fazla edebi cümlelere de yer vererek, kitabını çok güzel detaylandırmıştır. Güzel giden bir aşkın ardından yalnız kalan bir adamın hikâyesini ele alan bu kitap sizleri oldukça farklı bir iç dünyaya götürecek ve yazarın duygu yüklü dünyasında kendiniz kaybedeceksiniz. Yalnızlık kime benzer kitap özeti oldukça güzel duyguları içinde barındıran samimi bir kalemden çıkma eserdir.

Yalnızlık Kime Benze Kitap Özeti

Yazar, bu kitabında iki yıl süren, oldukça güzel ilerleyen sıkıntısız bir ilişkinin aşk ile başlayıp bir anda bitişini anlatıyor. Biten aşkın ardında kalan yalnızlık, sizleri oldukça etkileyecek. Her insanın kendinden bir şeyler bulacağı bir kitap olan Yalnızlık Kime Benzer oldukça sade bir dille kaleme alınmıştır. Bu yönü ile de oldukça kısa sürede keyifle okuyabileceğiniz bir eser ortaya çıkmış.

Yalnızlığı ile baş başa kalan yazar hayatını artık bir odanın içerisinde geçirmeye karar verir. Bu yalnızlığa sadece edebi karakterler ortak olmaktadır. Beckett, Paz, Marquez, Musil, Bernhard, Lawrence gibi karakterler ile yalnızlığını süsleyen yazar bir oda içerisinde kendini yaşamaya başlar. Yazarın bu kahramanları seçmesinin sebebi ise kendine daha yakın bulmasıdır. Kurmaca hayatlar ortaya koyarak kitabını ele alan yazar, kendi hayatından örneklerle hikâyesini anlatmaktadır. Yazar bu kitabında aslın insanların tek gerçeğinin yalnızlık olduğunu belirtiyor. Oldukça farklı konularda insanın iç dünyası ile yüzleşmesini anlatan ve bunu da aşk üzerinden yapan yazar oldukça başarılı bir eser ortaya çıkartmıştır.

REKLAM ALANI

Yazarın özellikle yanlışlıkla yok yere sevgili oluyoruz boş yere demesi özellikle okurlar tarafından çok beğenilmiştir. Yalnızlık kime benzer kitap özeti insanın kendi içinde yaşadığı fırtınaları ele almaktadır. Yalnızlık Kitapta Lal’a olan aşkını anlatan yazar, sürekli olarak onların aşkını anımsatan anılarını edebi sözlerle kaleme alarak hislerini adeta okura da geçirmeyi başarıyor. Kitapta oldukça farklı bir yalnızlıktan bahsediliyor. Hatta yalnızlığın bi uçurum olmadığını adeta kitabı ile okurlarına kanıtlıyor yazar. Yazarın ikinci kitabı olmasına rağmen oldukça başarılı bir kurgusu ve insani duygulara değinen özelliği kısa zamanda çok fazla okunanlar listesine girmesini başarmıştır. Halen okumayanlar için bu kitap oldukça başarılı ve baş ucunuzdan ayırmayacağınız bir eser olmuştur.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.