Çocuk yetiştirmek üzerine yazılmış en güzel kitaplardan biri olan , ebeveynlere seslenen bir kitap. Özellikle çocuk yetiştirirken stres altına giren tüm anne babalara yol gösterici olan bu kitabı oldukça beğeneceksiniz. Nasıl çocuk yetiştirilme üzerine akademik bilgilerini koyarak ilerleyen yazar oldukça başarılı bir kitaba imzasını atmış. Özellikle çocuklarınızın size sorduğu sorulara cevap bulamıyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız. Sadece çocuklarınız için iyi olanı değil kendiniz için de iyi olanı bu kitap ile keşfedeceksiniz. Yetişin Çocuklar kitap özeti tamamen çocuk yetiştirmek üzerine ebeveynlere rehberlik eden bir kitap. Bu kitapta bir insanın bebeklikten ergenliğe kadar tüm yaşam aşmalarında yaşadığı sorunlara yer veriliyor. Tüm bu sorunlarla başa çıkmak sizi zorluyor ise bu kitabı okuyarak çok daha bilinçli bir şekilde çocuğunuzu eğitebilirsiniz. Çocuk yetiştirirken stresli olmanıza artık gerek yok. Neyi yanlış yapıyorum doğrusu ne olmalı, çocuğumu nasıl iyi yetiştiririm diyen ebeveynler mutlaka bu kitabı okumalılar.

Yetişin Çocuklar Kitap Özeti

Yazar bu kitabında tüm akademik bilgilerini kullanmış ve ayrıca kendi içine sinmeyen hiçbir şeyi de okura tavsiye etmemiştir. Bu yönü ile oldukça samimi bir kitap ortaya çıkaran yazarın tavsiyeleri oldukça dikkat çekici.  Kendi çocuklarını da bu öğretilere dayanarak yetiştiren yazar aslında bu kitabında 20 yıllık bir emeği bir araya toplamıştır. Çocuk gelişimi üzerine yazılmış kitaplar arasında en iyiler arasında yer alan Yetişin Çocuklar, çocuklarınıza olan bakış açınızı değiştirecek. Yetişin Çocuklar kitap özeti bebeklerle nasıl iletişim kurulmalı. Bu iletişim onları küçük yaşlardan itibaren nasıl etkiler, ergenliğe girmiş çocuklarınıza karşı nasıl davranmalısınız şeklinde pek çok yaştaki çocuğa karşı olan davranışlarımızı sorgulamamıza neden oluyor. Bu kitap çocuğunuz ile aranızdaki iletişimi kesinlikle kuvvetlendirecek. Aynı zamanda ben nerede yanlış yapıyorum sorusunun cevabını da bu kitapta bulacaksınız. Sadece iletişim değil çocuklarınızın alması gereken eğitimin kaç yaşından itibaren başlaması gerektiği, bu eğitimin nasıl çocuklar üzerinde başarılı olması gerektiği hakkında da pek çok farklı bilgiyi kitapta bulabilirsiniz.

Yetişin Çocuklar Kitabı Yazarı

Newyork Üniversitesinde öğretim görevlisi olan , yaptığı akademik kariyerin yanı sıra yazdığı bu kitap ile de dikkatleri üzerine topluyor. Özellikle çocuk gelişimi konusunda oldukça bilgili olan ve bilgilerini okurları ile bu kitapta paylaşmayı tercih eden yazar, herkesin anlayabileceği sade bir üslubu tercih etmiş. Bu kitabı rahatlıkla baş ucu kitabı yapacaksınız. Hatta bu kitap sizin en büyük danışmanınız olacak. Çocuklarınız ile ilgili kararları alırken bu kitaba danışacaksınız. Bu kadar nitelikli bir kitabı ortaya koymak için 20 yıllık tecrübelerini kullanan yazar kendi çocuklarını da bu şekilde yetiştirdiğini söylüyor. Yetişin Çocuklar kitap özeti aslında bir öğreti kitabı. Anne ve babaların çocuk yetiştirmeleri konusunda tamamen başka bir pencere açan bir yardımcı kitaptır.