Kitapozeti.Net

Yüreğim Seni Çok Sevdi Kitap Özeti – Canan Tan

14.12.2017
19

Canan Tan eserlerinden olan  kitap özetini okuyarak diğer kitaplara kıyasla imkansız olan bir aşkı kaleme alınmıştır. Aşk ne kadar imkansız olsa da kalplerde asla bitmediğini gösteren hikaye ile içten etkilenme yaşayacağınızın garantisini verebiliriz. Canan Tan’ın kalemine güvenen herkes bu kitabı okuyabilir. Sürükleyici bir o kadar da etkileyici olan kitap da ‘’ AŞK’’ kelimesinin bir kez daha anlamını öğreneceksiniz.

Yüreğim Seni Çok Sevdi Özet

Aslı, İstanbul Teknik Üniversitesinde okuyan ve kendine göre arkadaş çevresi olan bir kızdır. Aslı’nın yakın arkadaşlarından birisi olan Emre ile sıkça vakit geçiren Aslı bir gün Emre ile otururken Murat’ın gelmesi üzerine Murat ile tanışır. Murat’ta İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinden olup, varlıklı bir ailenin oğludur. Bunun için Aslı onun hakkın da zengin ve sorumluluk sahibi olmayan bir kişi olarak görür. Fakat Murat Aslı’nın aksine resmen ilk görüşte aşık olmuştur. Aslı ilk başlarda bu aşkın gerçek olmadığını düşünse de Murat’ın yaptıklarından etkilenmeye başlamıştır. Sonun da oda karşılıksız kalamamış ve Murat’a aşık olmuştur. Tabi ki onları imkansız olduğunu anlatan birisi olmasaydı bu aşk ömür boyu sürebildi.

Murat daha fazla dayanamayarak Aslı’ya evlenme teklifi etmiş ve Aslı’nın da kabul etmesi üzerine Murat Aslı’yı da alarak ailesi ile tanıştırmaya götürmüştür. Fakat ailesi kendilerine gelinden daha çok hizmetçi aradıkları için Aslı’nın okumuş, kültürlü birisi olması onların işine gelmemiş olacak ki Murat’a kesinlikle Aslı’yı istemediklerini dile getirmişlerdir. Murat ne yaparsa yapsın ailesini ikna edememiştir. Aslı durumun çıkmaza geldiğini görünce Amerika’da okumak istediğini dile getirerek Türkiye’den gitmiştir. Herkesin gelmesi için Aslı’yı ikna etmeye çalışsa da Aslı kararlı olup, dönmek istememiştir. Kısa süre sonun da Murat’ın babası vefat etmiş olup, işlerin başına geçmek zorunda kalmıştır. Bunun için Aslı’nın peşinden gidememiş ve ona ulaşamamıştır.

REKLAM ALANI

Aslı yakın arkadaşının düğünü için Türkiye’ye gelmiş olup, düğünde Murat ile karşılaşmıştır. Murat onu görünce hala çok sevdiğinden emin olup, herkesi karşısına alarak ona tekrar evlenme teklifi etmiştir. Aslı kesin kararla reddetmiş olup, ben Amerika’da evlendim demiştir. Murat bunla yıkılmış olup, Aslı’nın Amerika’ya dönmesi üzerine annesinin bulduğu kızlardan birisi ile evlenmiştir. Aslı’da Amerika’da birisi ile evlenmiş olup, evliliğinin istediği gibi gitmemesi üzerine ayrılmıştır. Türkiye’ye dönme kararı alan Aslı bir gün Murat ile karşılaşmıştır. Murat’ın evlendiğini duyması üzerine ne kadar üzülse de onun için sevindiğini söyler. Murat’ın bir kız çocuğu olmuştur ve Aslı onun isminin de Aslı olduğunu duyması üzerine şok olur. Murat ona Aslı’m diye hitap etmektedir.

Yüreğim Seni Çok Sevdi kitap özetini sizler ile paylaştık. Bir aşkın ne kadar büyük olduğunu, ikisinin de farklı ülkelerde olmasına, hatta başka kişiler ile birlikte olmasına rağmen olan aşkın asla bitmeyeceği konu alınmıştır. Okuyarak detaylarını öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.