Kitapozeti.Net

Yüreğime Doğ Kitap Özeti – Berrin Akpınar

11.09.2018
54

Berrin Akpınar’ın kaleme aldığı kitap özeti ile sizlere imkânsız denilen aşkların bile gerçek olabileceğine şahit olacaksınız. Yüreğime Doğ tam anlamı ile heyecan verici bir hikâye olup, insanların aşkı için ne kadar değiştiğine şahit olacaksınız. Zorla evlendirilen ve sevmediği bir yerde istemediği bir adamla yaşamak zorunda kalmak hiç bu kadar zor olmamıştır. Fakat zaman onların nasıl birbirlerine bağlandığını görmeyecek kadar hızlı akacak. Elinizden bırakmak istemeden ve sonu gelsin istemeden okuyacağınız bir roman türüdür.

Yüreğime Doğ Kitap Özeti

Simay kariyeri olan ve mesleğini severek yapan bir polistir. Omar Borkan ise Arap prensidir. Simay bir görev için il dışına yani tatil yerlerinden birisine gider. Omar’da tatil amacı ile aynı yerdedir. Simay büyük annesi yüzünden Araplara her zaman ön yargılı olmuştur. Çünkü dedesi de bir Arap’dır ve büyük annesi ondan fazlaca çekmiş olup, en sonunda dayanamayarak oradan kaçmıştır. Bu hikâye Simay’a Araplar hakkında ön yargıyı getirmiştir. Görev için gittiği bu tatil yerinde kaçan bir çifti korumak ile görevliyken, Omar Borkan ile karşılaşır. Arap olduğunu hemen anlar. Arkasından gelen kadınlara bakarak aslında onlara acır. Her birisi bu Arap zengin adamın etrafından dolaşmaktadır. Buna aslında küçümseyerek bakmaktadır. Omar Borkan zengin, yakışıklı ve her bayanı etkileyecek kadar da dikkat çeken bir adamdır. Aslında Arap olsa da ve kültürlerini her ne kadar bilse de bekâr bir adam olup, tek eşlilikten yanadır. Evlenmeye de pek niyeti yoktur. Yalnızlığını sevdiği gibi karşısına âşık olduğu bir kadın ister.

Simay görevinin tamamlanmasının ardından biraz tatil yapması için komiseri tarafından emir gelir. Simay bu duruma sevinerek biraz tatilin kendisine de iyi geleceğini düşünür. Kısa süre tarafından komiseri tarafından yeni bir görev gelir. Bu görev Omar Borkan’ın ve ailesinin korumalığı olacaktır. Buna Simay her ne kadar tepki gösterseler de mecburen kabullenmek zorunda kalmışlarıdır. Omar Borkan ailesi ile uçak ile İstanbul’a gidecektir. Onlara katılan Simay uçağa binmiştir. Simay uçakta uyurken Borkan’ın kendisini öptüğünün rüyasını görür. Bu durum onu memnun etmiştir. Rüyadan uyanın da kendine gelir ve kendisine kızar.

Simay ve Borkan’ın yolları bir kez daha başka ülkede birleşir. Bu durum onun hoşuna gitmese de zorla evlendirilmeyi ve bunun dedesinin yüzünden olması onu daha çok sinirlendirilmiştir. Borkan ve Simay’ın inanılması güç tesadüfler ile aşka sürüklenen yolları oldukça hoşunuza gidecektir. Hiç bitmesini istemediğiniz bir kitap olacak olup, devamı için okumanızı tavsiye ederiz.

Berrin Akpınar’ın kitaplarından olan Yüreğime Doğ kitap özetini sizlere sunduk. Özetinden de anlaşıldığı üzere kocaman bir tesadüfün aşkın kapılarını açması ve bu zıt iki insanın birbirlerine bağlanması gerçek bir aşkı anlatmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.